Logo

Colnago

Italská značka sídlí ve městě Cambiago a je obecně považována za jednoho z nejúspěšnějších stavitelů nejlepších světových silničních kol. Pyšní se tvorbou prvního karbonového bicyklu s nejbezpečnějším rámem na světě, který má limit odporu 5krát vyšší, než požadují předpisy. Založil ji v roce 1952 Ernesto Colnago, který sám profesionálně závodil na silničních kolech, ale po vážném úraze kariéru ukončil. Otevřel si obchod s jízdními koly, začal vyrábět vlastní cyklistické rámy a stal se úspěšným závodním mechanikem. Na kole značky Colnago jezdí UAE Team Emirates, který na něm získal už řadu významných úspěchů.

Pinarello

Výrobce kol sídlí v italském Trevisu. Společnost byla založená v roce 1953 a dodává převážně ručně vyrobená kola na cesty, tratě, elektrokola, horská kola a cyklokros. Zároveň je od roku 2009 hlavním technickým partnerem TEAM Ineos Grenadiers. Díky šesti vítězstvím z devíti pokusů na Tour de France získala značka titul nejúspěšnějšího výrobce kol v historii Tour s nevídanými jedenácti vítězstvími. Společnost také vyrábí kola pod značkou Opera a má vlastní značku komponentů – MOST.

Bottecchia

Značka Bottecchia v sobě nese příběh závodníka, který se stal legendou tak trochu náhodou, když se zúčastnil závodů, aby doplnil nekompletní tým Automoto. Ottavio Bottechcia byl nakonec prvním italským vítězem Tour a v dalším roce svůj triumf zopakoval. Značka vznikla v přímé spolupráci s ním. Společnost Bottecchia Cicli S.r.l. sídlí v Cavarzere v Itálii. Nabízí asi 70 modelů, které zahrnují silniční, horská, trekingová, městská, BMX, skládací, cyklokrosová a elektrická kola. Některé špičkové rámy se vyrábějí v Itálii, zbytek v Asii. Všechna kola se však montují v Itálii.

De Rosa

De Rosa je rodinná značka. Založil ji Ugo De Rosa, který byl amatérský závodník. Značka se stala známou koncem 60. a 70. let minulého století, právě díky výrobě silničních závodních kol. Prvním týmem, který jezdil na kolech vyrobených De Rosa, byl Faema. Postavil několik rámů i pro jednu z největších hvězd cyklistiky – Eddyho Merckxe.

Trek & Lapierre

Zájemcům nabízíme i silniční kola americké značky Trek a francouzské značky Lapierre, která jsou k dispozici na objednávku.

ZJISTIT VÍCE
Instagram photo Instagram photo Instagram photo